Львів » Цікаво почитати » Свірзький замок
Свірзький замок

Свірзький замок

person access_time11-05-2023, 21:53 visibility0 chat_bubble_outline0

У мальовничому селі Свірж,Перемишлянського району Львівської області України, біля річки з тією ж назвою, знаходиться місце яке обов'язково треба відвідати якщо ви вперше(або не вперше) відвідали Галичину. Це один з найромантичніших замків львівщини- Свірзький(Свіржзький) замок.

ЗАМОК розташований  на горі Белз з обривистим берегом, оточений з трьох сторін болотистими лугами (сьогодні затокою) і сполучений з сушею довгим мостом (колись розвідним) над штучно поглибленим ровом.

Історія створення Свірзького (Свіржського) замку

Замок у Свіржі міг бути заснований ще в XV ст. і пов'язаний він був з родом князів Свірзьких.Перші роботи велись  в XVІ ст. (приблизно у 1530 над порталом). У XVІІ ст. перейшов у власність графа О. Цетнера. Був знищений замок  у 1648 р. під час козацьких воєн. Олександр Цетнер (помер 1687 р.), каштелян Галицький і подільський хорунжий, грунтовно перебудовує замок десь в половині XVІІ ст.Скоріш за все,у  роботах з реконструкції брав участь архітектор і військовий інженер, Павло Гродзицькій.


Після перебудови XVІІ-століття замок носив характер оборонної резиденції.

Він був вимурований  з каміння і цегли та обштукатурений.Форма набула вправі регулярного чотирикутника одноповерхової забудови навколо двох, сусідніх дворів, що прилягають до себе, розташовані на різних рівнях і зведенні сходинами. Обидва сусідських двори, парадний,оточений житловими крилами, і лежачий нижче господарський (з приміщеннями для служби і стайнями), мали окремі в'їзди. Головний в'їзд містився в брамній башті на осі крила яке замикало парадний двір.

Це крило, обрамляли дві квадратні вежі,які були найгарнішою оздобою двору.

Чотирикутні вежі було розміщено в опівнічному крилі замку а також на зовнішній стіні муру західного крила, за господарським двором. Вели в неї ворота, що знаходилися з південної сторони мурів,втиснуті півколом в зачинений портал.


 Важкі часи замку біля Свіржу

Замок мав не просту історію. Він  був спалений татарами У 1648 р.,але незабаром відреставрований витримав турецьку облогу 1672 р.Під час козацького повстання на чолі з Хмельницьким,кілька разів був захоплений козаками.Після першого розвалу Польщі опинився в австрійській власності.В руках сім'Ї Цетнерів залишався до двадцятих років XІX ст. Пізніше часто змінював власників, аж врешті на початку XX ст. придбала його Ірена Воланська,дружина Роберта Ламезана.


В часи другої світової замок знову зруйнували і пограбували. В такому стані він знаходився до 1975 – 1983 років коли його знову відреставрували.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Свічки для торта та свічки цифри

personadmin access_time31-лип-2023

Свічки для торта - це чарівний і незамінний аксесуар для будь-якої святкової випічки. Вони додають

Спортивно-танцювальний колектив Lviv Angels

personadmin access_time23-чер-2023

Спортивно-танцювальний колектив Разом з клубом “Львівські янголи” продуктивно функціонує й

Коментарі (0)

Добавити коментар