Львів » Цікаво почитати » Причини гострих гайморитів, можливі його наслідки, діагностика та лікування
Причини гострих гайморитів, можливі його наслідки, діагностика та лікування

Причини гострих гайморитів, можливі його наслідки, діагностика та лікування

person access_time12-05-2023, 01:14 visibility0 chat_bubble_outline0

Холодна погода дуже часто призводить до гайморитів.Гострий гайморит є найчастішою формою серед запалення приносових пазух. До її проявів належать закладання носа, біль, дискомфорт в ділянці відповідної пазухи. Внаслідок закупорювання слізно-носового каналу іноді виникає сльозоточивість та світлобоязнь. Нерідко хворі відзначають зниження нюху або його повну відсутність. 

Небезпечний гайморит 

Загальні симптоми: погіршення самопочуття, виражене в разі двобічного порушення носового дихання, підвищення температури тіла, яке супроводжується ознобом. Температурна реакція може бути різною і залежить від стану імунної системи організму. 

Діагностика гаймориту
Під час обстеження хворого на гострий гайморит іноді можна виявити припухлість щоки та біль при надавлюванні в ділянці собачої ямки. Але остаточний діагноз можна поставити при риноскопії та рентгенограмі при носових пазух. Важливою ознакою є наявність гною в середньому носовому ході, що може бути зумовлена потраплянням його не тільки з верхньощелепної, але й з лобової пазух, передніх та середніх клітин решітчастого лабіринту. Для уточнення діагнозу необхідно провести додаткове дослідження : ультразвукове, термографію, рентгенографію приносових пазух, діагностичну пункцію верхньощелепної пазухи з її промиванням. 


Пункцію верхньощелепної пазухи проводять для визначення та евакуації її вмісту, дослідження функціонального стану природного вивідного отвору пазухи, а також уведення в неї лікарських речовин. Маніпуляцію здійснюють за допомогою спеціальної голки Куліковського через нижній носовий хід після попередньої його анестезії шляхом змащування 2% розчином дикаїну та анемізації середнього носового ходу.

Пункцію проводять на самій верхівці склепіння нижнього носового ходу на відстані 2—2,5 см ні І переднього кінця нижньої носової раковини. Голку спрямовують до зовнішнього кута орбіти того самого боку. Пункцію проводять легенько, обертовими рухами, при цьому кінець голки проникає через кісткову стінку в пазуху. Після проколу можливе відсмоктування шприцом вмісту пазухи, її промивання антисептичними розчинами При цьому промивна рідина потрапляє в пазуху через пункційну голку, а виходить через природний отвір разом із вмістом.

У том разі, коли співустя не функціонує, в пазуху уводять іншу голку також через нижній носовий хід і промивання здійснюють через 2 голки. Відомі ускладнення пункцій верхньощелепної пазухи, до яких належать кровотеча, прокол через нижньоорбітальну або передню стінку пазухи, іноді в крилопіднебінну ямку. Найважчим ускладненням пункції є повітряна емболія судин мозку або серця. Щоб цього уникнути, не варто з підсиленням нагнітати рідину в пазуху та уникати її продування після промивання. 

З метою меншої травматизації, в разі необхідності тривалої пункції проводять катетеризацію верхньощелепної пазухи. Катетер уводять через просвіт голки Куліковського або безпосередньо на голці. За умови підключення до катетера системи для внутрішньовенних інфузій можна проводити пролонговане промивання пазухи та уводити лікарські розчини. 

Лікування гострого гаймориту у Львові

Лікування гострого гаймориту, як правило, консервативне. Проводять антибактеріальну терапію (антибіотики, сульфаніламідні препарати), призначають гіпосенсибілізуючу та болезаспокійливу терапію, за показаннями — серцеві та судинні препарати. Патогенетично обгрунтоване використання препаратів, які поліпшують мікроциркуляцію. Місцеве застосовують судинозвужувальні засоби (адреналін, нафтизин, галазолін тощо), які уводять на турундах у ділянку середнього носового ходу.

У пазуху під час пункції уводять розчини антибіотиків (ураховуючи чутливість до них мікрофлори), кортикостероїдні гормони, за наявності густого в'язкого секрету в пазусі ферментні препарати (трипсин, хімотрипсин тощо). Фізіотерапевтичні процедури (солюкс, УВЧ) призначають тільки за наявності належного відтоку виділень із пазухи. У хворих на одонтогенний гайморит обов'язково проводять санацію ротової порожнини. Лікування амбулаторне, у разі важкого перебігу хвороби — в умовах стаціонару. 

Показанням до екстреного хірургічного втручання є синусогенні орбітальні або внутрішньочерепні ускладнення. Хірургічне лікування показано також у хворих на гострий одонтогенний гайморит, ускладнений остеомієлітом верхньощелепної кістки.


Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Свічки для торта та свічки цифри

personadmin access_time31-лип-2023

Свічки для торта - це чарівний і незамінний аксесуар для будь-якої святкової випічки. Вони додають

Спортивно-танцювальний колектив Lviv Angels

personadmin access_time23-чер-2023

Спортивно-танцювальний колектив Разом з клубом “Львівські янголи” продуктивно функціонує й

Коментарі (0)

Добавити коментар