Львів » Цікаво почитати » Нічний Львів
Нічний Львів

Нічний Львів

person access_time12-05-2023, 23:12 visibility1 chat_bubble_outline0

Львів… Скільки різних асоціацій виникає, коли чуєш назву цього міста! Одразу згадуються вузькі й тісні вулички, старовинні будинки, величні храми, численні фігури левів усюди, куди б не кинув оком, постійні свята, фестивалі, концерти… Це й сучасні торгові центри, численні офіси, адже бурхливий розвиток вже давно став незмінною ознакою цього міста. Проте з часом вся ця метушня втомлює, хочеться усамітнитися й замислитися над проблемами  буття, а в такому велелюдному місті зробити це досить складно. Тільки вночі, коли весь Львів засинає, спиняється транспорт і стихає гамір, а тишу порушує лиш неквапливий бій годинника на Ратуші, можна спокійно пройтися вуличками міста, помітити те, на що не звертав уваги посеред буденних клопотів, чи просто поринути в спогади…

Романтика нічного Львова
Нічний Львів особливо прекрасний. Романтичне світло ліхтарів, легкий шелест вітру створюють ілюзію застиглого часу, надають місту таємничості та ще більшої чарівності. Дуже гарно столиця Галичини виглядає, якщо дивитися на неї з найвищої її точки – Високого Замку:  вогні тисяч ліхтарів зливаються, доповнюють і підкреслюють одне одного, утворюючи єдиний і  неповторний образ Міста Лева, образ, який назавжди лишається в пам’яті і спонукає повертатися сюди знову і знову.

Легенди нічного Львова

Дуже багато легенд переповідають про Львів. Про деякіз них,Ви можете прочитати на порталі Львівська Афіша.Немало серед них і таких, що пов’язані з темною половиною доби, завдяки їм місто стає загадковішим і спонукає відкрити всі його таємниці. Одна  легенда Львова пов’язана з левами. Напевно, кожен не раз розмірковував над тим, чому їх так багато по всьому місту і що вони символізують. Кажуть, що це колишні мешканці Львова, які примножували його славу й трудилися задля нього.

Тільки однієї ночі на рік усі ці леви збираються й визначають, хто з львів’ян гідний стати одним із них за результатами цього року. Голова на тому таємному зібранні – найстарший лев, із найстарішої печатки міста. Настає ранок, і всі леви повертаються до своїх будинків. І ніхто не знає, де відбувається зібрання, - щоб дізнатись, треба стати одним із них.

Інша легенда пов’язана з годинником на вежі костелу отців Бернардинів. Упродовж кількох сотень років цей годинник випереджав усі інші міські дзиґарі аж на п’ять хвилин, і виправити це ніхто й не збирався. А справа ось у чому. Монах, який пильнував цей годинник, одного вечора помітив із вежі наближення татарських загонів. Кричати попередження не було сенсу, тому що його ніхто б не почув, тому монах перевів стрілки годинника на п’ять хвилин уперед (рівно стільки лишалося до закриття усіх міських брам). Щойно пролунав бій годинника, усі брами зачинилися, й татарам не вдалося захопити Львів. Вдячні львів’яни на згадку про цю подію ще довго не переводили стрілки годинника. 

Нічні заходи у Львові

Львів не був би Львовом, якби й вночі у ньому не відбувалися різні цікаві заходи. Наприклад, у травні проводиться «Ніч Музеїв». Це акція, коли найбільші музеї міста працюють зранку й до пізньої ночі, причому вхід до них є безкоштовним. До цього дня готуються різні театральні дійства, культурні програми, перегляд фільмів просто неба, різні презентації тощо. Найголовніші заходи проводяться в музеях близько півночі, що й дало назву цьому святу.

Посеред ночі у Львові можна зустріти молодь, що розмальовує стіни будинків. Проте на практиці це трапляється дуже рідко, оскільки ті, хто займаються вуличним стінописом, добре конспіруються, і застати їх «на гарячому» далеко не просто. Помітно, що з кожним роком рівень «вуличних митців» зростає, і їхні творіння часто милують око звичайних мешканців

Як на мене,краще озброїтись фотоапаратом,вивчити правила нічної фотозйомки,та прогулятися нічним Львовом,знимкуючи всю навколишню красу...

А для любителів клубних розваг та вечірок Львів пропонує  нічні клуби у Львові, серед  яких кожен зможе обрати щось для себе. Львівські клуби нічим не поступаються європейським; у них часто витупають найкращі ді-джеї як самого Львова, так і з-за кордону.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Свічки для торта та свічки цифри

personadmin access_time31-лип-2023

Свічки для торта - це чарівний і незамінний аксесуар для будь-якої святкової випічки. Вони додають

Спортивно-танцювальний колектив Lviv Angels

personadmin access_time23-чер-2023

Спортивно-танцювальний колектив Разом з клубом “Львівські янголи” продуктивно функціонує й

Коментарі (0)

Добавити коментар