Львів » Цікаво почитати » Що ми знаєм про Львівську Ратушу?
Що ми знаєм про Львівську Ратушу?

Що ми знаєм про Львівську Ратушу?

person access_time20-05-2023, 21:02 visibility0 chat_bubble_outline0

Львівська Ратуша знаменита на всю країну та поза її межами своїми привидами. Треба відмітити ще й те, що та Ратуша, яку зараз можна побачити на площі Ринок є вже четвертою за рахунком. Перші дві будівлі були знищені пожежею. В період ренесансу була збудована третя  Ратуша – свого роду оракул для львів’ян у 1619 році. Такий висновок жителі міста зробили після того, як декілька разів будівля передбачала майбутнє.

Так у 1672 році флюгер Ратуші був зірваний поривом вітру, а потім він впав на землю носом в напрямку на схід і саме в тому році на місто напали турки. Після того як у 1704 році флюгер знову впав, місто було захоплене шведами під керівництвом Карла XII. Львів’яни також це прийняли як знамення з вище. 1826 рік став для Ратуші фатальним, по містичному збігу обставин, вона обвалилася саме тоді, коли комісія в ній зібралася для того, щоб скласти та підписати акт про її задовільний стан. Під обвалами Ратуші тоді загинуло 8 чоловік.

Реставрація Ратуші

Архітектори та будівельники Чарівного Львова відтворили Ратушу на тому ж самому місці у 1835 році. З цією будівлею пов’язана легенда про примару у вигляді чорної труни, яка завиваючи літала по усім сходам та залам Ратуші. На протязі довгого часу ніхто з людей не міг зрозуміти причину появи цього явища, лякливо оглядались по коридорам клерки, досвідчені судді хмурили лоба та висували здогадки про примару. А пояснення явищу знайшов молодий адвокат, який прийшов працювати у Ратушу. Здогадка його була в тому, що він розвідав про те як перед появою примари у стінах будівлі відбулася судейська помилка і в ході процесу осудили певного громадянина, звинувачуваного у вбивстві. Звісно за вироком суддів його стратили. Деякий час потому слідчі таки знайшли справжнього вбивцю, але вже було запізно: кров безневинного молодого чоловіка вже була пролита. За допомогою, працівники Ратуші звернулися до духовних наставників. Усю будівлю вичитали та окропили святою водою, після чого примара зникла і більше ніколи не з’являлась. Але після того над дверми залу судейських засідань майстри вибили табличку з написом: «Пам’ятай про чорну труну», щоб вона виконувала роль попередження для нечесних суддів.

Чим приваблює Львів Туристів?

Коли ви будете підходити до Ратуші, вас зустрінуть на вході два леви с гербами міста Львова. З ними прийнято ввічливо вітатися, а потім повільно обернутись до них спиною і помилуватися фонтаном-Нептуном. В цей час ви відчуєте на своїй спині їх важкий оцінюючий погляд, який пробирає до кісток. Так леви перевіряють чистоту ваших думок та намірів.

Подейкують що у цих кам’яних охоронцях Ратуші сидять душі усіх поважних громадян міста. В передноворічну ніч усі леви Львова, яких нараховується більше п’яти тисяч збираються разом для проведення таємної наради. Ніхто не знає де це відбувається і про що саме ведуть мову ці величні творіння, але якщо ви випадково станете свідком зборів та відкриєте таємницю, то буде біда – леви навіки завмруть і стануть просто грудою сірого непотрібного каміння і Львів назавжди залишиться беззахисним без своїх величних помічників.

Містичні легенди Львівської Ратуші

Свого часу, дуже давно, перед Ратушею був вкопаний дерев’яний стовп до якого кожен громадянин міг прив’язати свою сварливу дружину. Старожили розповідають що найчастіше біля стовпа були приковані армянки, бо їх чоловіки завжди їздили поза межами міста ї країни в пошуках прибутку, або просто шукали пригод.

Звісно їх дружини були дуже цим незадоволені і ставали справжніми мегерами. Сучасним жінкам це здасться жорстоким і несправедливим покаранням, але в той час панував патріархат і фемінізму не було місця. У середньовіччя жінки були зовсім безправними і цілком залежали від чоловіка.

Про Ратушу Львова ходить ще одна легенда, про чорну тінь в плащі з капюшоном, яка з’являється перед будівлею в місячну ніч. Усім кого вона зустрічає тінь намагається протягнути руку, нібито стараючись щось віддати. Це примара неприкаяного ката, який зрадив своєму ремеслу. Старожили розповідають, що один юнак з багатої родини вбив на дуелі свого друга і за це суд виніс йому смертний вирок. А родичі молодого багача бажаючи врятувати свого сина підкупили ката, який погодився і замість того, щоб відрубати юнакові голову лише трохи надрізав шкіру тричі. Судді побачили в цьому знак свище і молодий чоловік був помилуваний.

Відпущений на волю юнак продовжив вести розгульне життя, а кат скоро помер. І тепер його душа не може знайти спокій до тих пір, поки не віддасть комусь прокляті гроші.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Сайт vsnews.in.ua

personadmin access_time22-бер-2024

Актуальні новини та цікаві статті з різних сфер життя

Електрик в Кам'янці

personadmin access_time01-бер-2024

Пропоную послуги кваліфікованого електрика в місті Кам'янець-Подільський. Надаю повний спектр

Коментарі (0)

Добавити коментар