Львів » Цікаво почитати » Чарівне місто Львів
Чарівне місто Львів

Чарівне місто Львів

person access_time20-05-2023, 20:53 visibility0 chat_bubble_outline0

На пагорбах Прикарпаття серед мальовничих зелених лісів стоїть вже багато століть стародавній Львів. Засноване це славетне місто ще за часів правління великого князя Данила Галицького, який збудував його для свого сина Лева.

Коли заснували Львів?

Вперше в історії Львів згадується 1256 року, цей рік і вважають датою заснування міста. З 1272 до 1340 року Львів був столицею Галицько-Волинського князівства. За роки свого існування Львів побував у складі багатьох держав: Угорщини, Польщі, Австрії, СРСР, і це звісно не могло не відбитися на його зовнішньому вигляді та архітектурі. Найдавніші архітектурні шедеври міста датують ще епохою готики. На жаль, пожежа 1527 року знищила більшість готичних пам’яток архітектури. Згодом на одноповерхових готичних житлових будинках та фундаментах заможні власники добудовували наступні поверхи у стилях ренесанс, бароко, ампір. Але ця неймовірна суміш стилів виглядає дуже органічно та створює у місті неповторну ауру таємниці, що дихає сивою давниною.

Львівські леви

Символом Львова є...ну звичайно ж лев. Він – могутній і справедливий захисник – прикрашає собою герб міста. Пара грізних кам'яних левів охороняє Ратушу. Ще двоє солодко сплять перед входом у давній склад зброї – Порохову Вежу. Кажуть, що сон їхній спокійний тільки тоді, коли місту нічого не загрожує.

Якщо ж наступають вороги, леви прокидаються, щоб віддано захищати спокій мешканців і приваблювати туристів.

Містична краса Львова

Блукаючи вузенькими мощеними каменем вуличками, чи  подорожуючи траспортом, не зважаючи на Львівську погоду варто неодмінно завітати у одну з затишних кав'ярень, де гостинно частують запашною гарячою кавою або смачним Львівським пивом, яке варять за традиційними рецептами ще з 1715 року. Чарівний Львів і уночі. З найвищої точки міста– Високого Замку він мерехтить тисячами маленьких вогників, вабить яскравими променями доріг, гіпнотизує боєм годинника на Ратуші опівночі. 

Мимоволі відчуваєш себе поза часом, а поруч з тобою блукають старовинні подекуди містичні легенди Львова про історичні битви та мужність, про відданість та патріотизм, любов та смерть. І здається, що ще трошечки, ще півкроку? поїдеш у Львів відпочивати – і розгадаєш одну з численних прадавніх львівських таємниць.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Історичні вулиці Львова.

personadmin access_time25-травень-2023

Кожне місто, що налічує не одну сотню років, по своєму унікальне, неповторне та цікаве своєю

Світ Кави з міста Львів

personadmin access_time25-травень-2023

є веб-сайтом кав'ярні "Світ Кави" з міста Львів, Україна. На головній сторінці сайту

Коментарі (0)

Добавити коментар

[/page-count]