Львів » Цікаво почитати » Що подивитись навколо Львова?
Що подивитись навколо Львова?

Що подивитись навколо Львова?

person access_time28-02-2024, 03:01 visibility1 chat_bubble_outline0

Завдяки нашим екскурсіям Ви можете заглибитись в історію нашого міста, пройти місцями по яких ходили ноги чи не усіх королів Польщі та імператорів Австрії.  Екскурсії по Львову  -  це  екзотичне і чудове заняття. Екскурсійне бюро  "Легенди Львова"
забезпечить Вас ексурсоводом і транспортом.

Перша документальна згадка про Львів датується 1256 р. Заснував місто галицько-волинський князь Данило Романович і назвав його на честь сина Лева. Після смерті останнього галицько – волинського князя, у 1349 році Львів захопив польський король Казимир III Великий, який у 1356 році надав місту магдебурзьке право (право на самоврядування, в резуль таті чого в місті було створено Магістрат – головний орган міського управління). На цей час площа міста разом з укріпленнями становила 50 га.


На початку червня 1527 р. Львів був повністю знищений жахливою пожежею — літо було сухе і спекотне, дув дуже сильний вітер. Досить було малої іскри в одній із львівських пивоварень, щоб від усього міста зосталися тільки ратуша і один будинок у передмісті. На переконання львів'ян, він зберігся завдяки заступництву Богородиці і згодом був оточений релігійним шануванням. Його розібрали тільки у 1786 р.
1574 – Іван Федоров надрукував у Львові першу в Україні книгу – «Апостол».
У 1608 році в місті засновано єзуїтський колегіум ,а вже 20 січня 1661 р. король Ян ІІ Казимир підписав диплом, який надавав цьому колегіуму «гідність академії і титул університету» з правом викладання всіх тодішніх університетських дисциплін.
У 1629 році італієць Роберто Бандінеллі започаткував у Львові першу в Україні міську пошту європейського зразка, яка регулярно доставляла листи для мешканців міста з усіх куточків Європи
1715 – у Львові ченцями - єзуїтами засновано першу в Україні пивоварню.
У 1772 році, у зв`язку з першим поділом Речі Посполитої, Львів був приєднаний до Австрійської монархії.
1853 року в аптеці «Під золотою зіркою» у Львові, що на вулиці Коперника, фармацевтами Йоганом Зегом та Іґнаци Лукасевичем винайдено першу у світі гасову (нафтову) лампу.
4 листопада 1861 року до Львова прибув перший пасажирський потяг з Відня. У 1894 році в місті запустили електричний трамвай, який замінив кінний.
14 липня 1894 року у Львові відбувся перший в українській історії футбольний матч між командами товариства «Сокіл» Львова і Кракова.
1939 - За пактом Ріббентропа-Молотова Львів разом з західноукраїнськими землями відходить до складу СРСР.
У 1991 році Львів входить до складу незалежної України.
1998 - Ансамбль історичного центру Львова внесений до Списку Світової Спадщини ЮНЕСКО.
2009 рік – Львів визнано культурною столицею України.

Скелі Довбуша

«Скелі Довбуша» - геологічна пам`ятка  природи – це природна фортеця періоду  X століття, яка знаходиться на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелі з піщаника, висотою до 80 м, що сформувались більше 70 млн. років тому на дне моря. Кам`яний лабіринт шириною в  200 м тягнеться зі сходу  на захід на 1 км.  У   X – XII століттях  н.е. тут було язчницьке святилище. За легендами, в XVII столітті тут жили опришки на чолі з легендарним карпатським «Робінгудом» Олексою Довбущем, які використовували ці скелі як схованку.    
      Комплекс складається з численних печер,та окремих скель, кожна з яких має свою назву. Серед печер найвідомішими є «Спальня Довбуша», де можна побачити кам’яні лежаки, і «Комора», і «Холодильник», а серед скель – «Морда лева», «Кулак Довбуша» та «Голова Довбуша».

 Унівська лавра та Свіржзький замок

Запрошуємо Вас у чарівну подорож до Свірзького замку. Сам замок не раз ставав об’єктом кінозйомок, зокрема «Трьох мушкетерів». З замкового подвір’я відкриваються мальовничі пейзажі. Недалеко від замку розташований прекрасний комплекс Унівської лаври, де зберігся оборонний монастир XV століття. } Унів – одне з найстаріших місць паломництва в Україні. Легенда розповідає історію чудесного зцілення князя Лагодовського біля джерела. На знак вдячності князь заклав на чудотворному місці церкву і монастир. При монастирі є чудодійне джерело, вода якого зцілює недуги. Також в комплекс монастиря входить палац єпископа, який вирізняється більш світським архітектурним стилем. На внутрішньому дворі експонується колекція давніх хрестів, розп’ять, надгробків, зібрані ченцями з різних куточків краю.Читати далі: ...
 

Жовква

Жовква заснована шляхтичем Станіславом Жолкевським і збудована за проектом «Ідеального міста» в стилі італійського ренесансу

 У порівняно невеликому місті нараховується три костели, унікальна деревяна церква з іконостасом 17 століття і рештки великої синагоги та ренесансний замок.

 Маленька Жовква, яка у сімнадцятому столітті налічувала ледве півтори тисячі мешканців, набула слави одного з найгарніше збудованих приватних міст-резиденцій Європи


Наскельна фортеця Тустань

Скелі в селі Урич – унікальна пам`ятка історії і культури. Сформувались вони приблизно  25 млн. років тому назад. В І тис. до н. е. на скелях було язичницьке святилище племен епохи бронзи. На скелі  учені виявили 270 дохристиянських знаків.  

З IX до середини XIII століття Тустань була важливим стратегічним пунктом і входила в єдину систему Карпатської  лінії оборони південно-західних рубежів Київської Русі, а потім і Галицько-Волинського князівства. Сама фортеця була дерев’яною, але збудованою на високій неприступній скелі.

В 1241 році, під час монголо-татарської навали хана Батия, фортеця Тустань була зруйнована монголами. А вже в 1340 році польський король Казимир захопив ці території, відбудував фортецю і перетворив її  в таможню. В 16 столітті починається занепад Тустані, фортеця починає руйнуватися, і вже ніхто її не відбудовує.

Зараз  Тустань - державний історико-культурний заповідник.


Піша прогулянка горами

Похід Карпатами - це яскравий активний відпочинок, у чудових місцях. Це занурення в світ природи, тут немає проблем, турбот і інших клопотів. Тут чисте гірське повітря, спокій, тут зупиняється потік бурхливих думок. Похід у Карпати - це заряд позитивної енергетики, оздоровлення тіла й душі!Фірма «Легенди Львова» пропонує захоплюючу пішу прогулянку до озера в горах з ночівлею або чудову спокійну прогулянку карпатськими горами з детальним описом місцевої флори і фауниВсі походи орієнтовані на людей, що не має ніякого досвіду.

Пейнтбол

Це активна спортивна гра, участь у якій приймають одночасно дві команди. Гравці команд стріляють із пневматичних маркерів кульками з харчовим барвником усередині. Ціль гри захопити прапор супротивника й принести на свою базу. Ураженими гравцями вважаються ті учасники гри в яких потрапила куля, залишивши при цьому на одязі учасника пляму. Після того як учасник гри виявляє на собі пляму, він припиняє стріляти й залишає ігрову зонуВартість від 160грн

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Ремонт комп'ютерів та Ремонт ноутбуків у Києві

personadmin access_time03-кві-2024

Вже через годину після виклику комп'ютерного майстра додому. У 97% випадків, 1-2 години роботи

Freeware download

personadmin access_time03-кві-2024

Oneddl - це місце, де кожен може знайти все, що йому потрібно, і все це безкоштовно. Хочете

Коментарі (0)

Добавити коментар