Львів » Цікаво почитати » Золочівський замок
Золочівський замок

Золочівський замок

person access_time28-02-2024, 03:05 visibility1 chat_bubble_outline0

Золочівський замок — замок у місті Золочів, Львівська область, Україна. Музей-заповідник «Золочівський замок» — відділ Львівської галереї мистецтв, пам’ятка історії і культури національного значення.

Замок входить до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини».

Впродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад. Замок було зведено на кошти Якуба Собєського (батько короля Речі Посполитої Яна III Собеського) у 1634 році як оборонну фортецю за проектом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев’яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та pови з водою. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти виїзної вежі знаходиться Китайський палац. Цікавим також замок є тим що тут була перша система каналізації, яка збереглася до наших днів.

Замок представляє неоголландський тип оборонних споруд і належить до пам’яток типу «palazzo in fortezzo», тобто поєднує функції оборони і житла.

Оборонні споруди Золочівського замку — це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. З часів заснування збереглися вали, бастіони, частково надбрамний корпус, а равелін і міст — реконструкція.

У замковому дворі збереглися донині лише Китайський палац, Великий житловий палац і значно перебудована у кінці XIX століття надбрамна вежа.

Виїзна вежа, Китайський палац, Великий житловий палац творять ренесансний ансамбль.

Великий житловий палац

Великий житловий палац Золочівського замку — двоповерхова будівля 72х22 метри з підвалами. У процесі реставрації відтворено розміщення кімнат, віднайдено шість туалетів початку XVIII століття, потайний хід і комини. Втраченими є печі, каміни, підлоги. З порталів внутрішніх дверей зберігся один повністю на першому поверсі і два напівзруйновані на другому поверсі.

У серпні 2009 року Великий палац Золочівського замку відкрито для огляду.

На першому поверсі Великого палацу в експозиційних залах представлено історію замку, тюремний час, період реставрації, регіон Золочева, а також тут розміщена палацова капличка Благовіщення, виставковий зал, зали ХVІІ і ХVІІІ століття і королівська скарбниця з реконструкцією корони Данила Галицького.

На другому поверсі палацу розміщено відділ «Інтер’єри періоду історизму».

У Великому палаці представлено більше 550 експонатів, в тому числі 122 одиниці живопису, 123 одиниці меблів, зброя, порцеляна, скульптура, килими, речі, знайдені під час реставраційних робіт, мисливські трофеї та інше.

Серед живописних робіт портрети ХVІІ—XIX століть, копії картин відомих європейських художників: А. Дюрера «Мадонна з дитятком», П. Рубенса «Свята вечеря», «Суд Соломона», Рембрандта «Вигнання Агари», «Вчений», «Портрет чоловіка», А. ван Дейка «Портрет молодої людини» («Портрет Рупрехта з Палатинату») та багато інших.

 Китайський палац у Золочівському замку збудовано в кінці XVII століття. Палац має вигляд двоповерхової шпилястої ротонди з одноповерховими бічними прибудовами. Спочатку це була галерея-ротонда з вісьмома колонами зі сторони головного фасаду і балконом довкола. У XVIII столітті добудовують бічні прибудови і називають будівлю Китайським палацом. Рельєфи над дверима і вікнами другого поверху ротонди збережені.

У відреставрованому Китайському палаці Золочівського замку 21 травня 2004 року відкрито Музей Східних культур.

У центральній двоповерховій частині Китайського палацу — ротонді — облаштовано інтер’єр та «чайний зал».

У п’яти експозиційних залах представлено близько 250 творів живопису, графіки, скульптури, предметів декоративно прикладного мистецтва, а також археологічних експонатів, які представляють мистецтво Єгипту, Шумеру,Китаю, Японії, Індії, Індонезії, Туреччини, Персії. Серед експонатів — мумія сокола, фрагменти єгипетських саркофагів, японська графіка другої половини XVIII століття, вироби з лаки, східні тканини XVII — XVIII століття, полотно львівського художника кінця XVII століття Івана Малиновського «Єрусалим».

Навколо Китайського палацу закладено східний парк з альтанкою.

Капличка-пам’ятник біля стін замку
Під час реставрації Золочівського замку, у липні 1995 року, відкрито капличку-пам’ятник жертвам, замученим у замку. Авторський колектив каплички-пам’ятника — архітектор Василь Каменщик, скульптор Теодозія Бриж, художники Євген і Ярема Безніско.

Загадкові камені в Золочеві.

Одним із найцікавіших експонатів у Золочівському замку є камені з зашифрованими написами. Написи датовані кінцем ХІV — початком ХV століття, поки що не відчитані. Камені привезли у 2000 році з околиці Золочева — села Новосілки. Припускають, що написи могли бути зроблені тамплієрами, яким також міг належати замок, руїни якого збереглися в околицях Новосілок.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Курси Англійської мови

personadmin access_time14-травень-2024

Потрібні репетитори для навчання англійської мови! Наші курси англійської мови спеціально

Магазин кави

personadmin access_time29-кві-2024

Наша мета — створити найсучасніший інтернет-сервіс по доставлення свіжообсмаженої кави та супутніх

Коментарі (0)

Добавити коментар