Львів » Цікаво почитати » Хто такі масони
Хто такі масони

Хто такі масони

person access_time4-05-2023, 22:05 visibility10 chat_bubble_outline0

Мабуть, немає жодної сучасної людини, яка б не чула про масонів. Вся інформація, пов’язана з масонським орденом, завжди вкрита таємничістю та величчю. Що ж таке масонство? І чи існують масони насправді?


Філософія Масонів

Отже термін масонство можна трактувати з різних підходів. Так, власне члени ордену трактують масонство як вчення про мораль, яке викладено в алегоріях та різноманітних ілюстраціях. Символіка масонства базується на правильних геометричних формах. Це пояснюється тим, що в людині повинна бути рівновага. А її можна досягти лише дотримуючись правильності форм.

Якщо розглядати масонство з боку філософії, воно являє собою різновид езотерики. Це пов’язане з тим, що масонські вчення в першу чергу направлені на розвиток духовної складової особистості. Теоретичні аспекти розвитку масонства напряму пов’зані з науковими роботами таких визначних мислителів як Піфагор, Конфуцій, Зорострат та інші. 

Перегляньте також: Фотогалерея «Львів старовинний»

 
Історія Масонства

Якщо звернутись до історичного підходу трактовки масонства, воно розглядається як братство, яке виникло в часи Середніх Віків. На той час масонство представляло собою братство, сформоване в цехах будівельників, які об’єднувались в групи для надання взаємної допомоги та підтримки. Саме тому в масонському братстві і досі культивується будівництво.

В свою чергу масонство – це ще й певна організаційна структура. Вважається, що в кожній країні світу є своя масонська ложа. Проте точно підрахувати кількість масонів по всьому світу нікому не вдавалось. Згідно з масонськими уставами та правилами, масонська ложа повинна виконувати та поважати закони країни, в якій знаходиться. Саме тому інформація про те, що масони – підпільна організація, і діє в протиріч законодавству країни – міф.

 

Перегляньте також: Листівки старого Львова 

Масони і релігія


Одним з найцікавіших аспектів масонства є відношення до релігії та долара. Помилково вважають, що масони – представники нового релігійного напрямку. Масонський рух просто пропагандує спасіння душі людини. Проте не використовує жодних релігійних ритуалів та підходів в своїй діяльності. Насправді масони поважають всі релігії. Якщо член масонської ложі має ті чи інші релігійні погляди, це лише підтримується правлячою верхівкою ордену. Масони не створюють собі ідолів та божеств. Міфом є і те, що правила та закони масонства протирічать релігіям, в тому числі і християнству. Так, вважається, що багато хто з церковнослужителів є членами ордену і це не заважає їм залишатися вірним своїм релігійним поглядам. Справа в тому, що масонство підтримує вільний і багатогранний розвиток будь-якої особистості. При цьому не використовуючи догм та істин, що є основою будь-якої релігії. Саме тому можна зробити висновок, що масонство – не релігія, проте жодні з існуючих релігійних поглядів воно не засуджує. 

Масонство завжди переслідувалось в державах, де процвітав тоталітарний режим. Так, масони в Радянській Росії або в інших країнах в часи, коли правила одна партія, відправлялись в заслання та всіляко знищувались. Тобто тоталітаризм та вільний дух масонства – несумісні.


Читайте також: Містичний Львів.Личаківський цвинтар.

На чому ж основане масонство?

Масонство базується на наступних принципах. По-перше, масон повинен вірити в Бога і в те, що людська Душа – вічна. Лише через цю віру людина може обрести спасіння.

По-друге, член масонського ордену повинен чітко розуміти, що його релігійні погляди стосуються лише його життя та форми поведінки. Кожен може обирати для себе ту релігію, яку захоче. І це не повинно викликати осудження з боку інших масонів.

По-третє, масонство не пов’язує себе з жодним конкретним шляхом, який вестиме до спасіння людської душі. Кожен повинен обрати і пройти свій шлях до Великого спасіння.

По-четверте, в масонському братстві заборонені релігійні та політичні теми, так як саме ці обговорення найконфліктніші. Саме для збереження свободи думки своїх членів, такі розмови в організації заборонені. Взагалі, одним з ключових завдань масонської ложі є об’єднання людей різних національностей та релігій. Масони прагнуть до глобального єдинства. Масонське вчення виховує в людях принцип рівності релігій та національностей, що допомагає вирішувати та не допускати міжнаціональні конфлікти. Масони вважають, що на допомогу та підтримку заслуговує кожен.

По-п’яте, члени масонського братства ніколи не мають ставити інтереси ложі вище за сімейні, релігійні та держані погляди. Таким чином, масонство не культивує себе як організацію, а навпаки розвиває в кожній особистості правильну ієрархію цінностей.

Таким чином, головною ідеєю масонства є встановлення рівності та панування добра в світі. Саме тому члени масонського ордену з повагою ставляться до представників будь-якої релігії та національності. Добро та милосердя має надаватися кожному, хто його потребує. Всі ці ідеї та принципи реалізується шляхом формування гідної та самодостатньої особистості в людині.

Що стосується розвитку особистості у масонів, це відіграє чи не найважливішу роль в самому братстві. Вважається, що лише успішна та самореалізована особистість може приносити користь суспільству. Саме тому правила масонства вчать правильно використовувати свій час, та розвивати свої здібності в цікавій для людини сфері життєдіяльності.

Отже, навряд чи колись повністю відкриється завіса над всіма таємницями масонської організації. Залишається лише здогадуватися про те, чим живуть масони та знаходити відбитки масонської діяльності в нашому житті в образі символів та алегорій.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

📚 Шкільні підручники онлайн – качай халявно, вчися флексити!

personadmin access_time01-лют-2025

✅ Халява підручників без заморочок Ніякої плати, реєстрації чи купи реклами. Заходь, качай, вчися

Онлайн-ліцей VEGA

personadmin access_time21-січ-2025

Онлайн-ліцей VEGA – ідеальне місце для навчання учнів 1-11 класів. Ми працюємо за стандартами МОН

Коментарі (0)

Добавити коментар