Львів » Цікаво почитати » Як правильно загартувати дитину?
Як правильно загартувати дитину?

Як правильно загартувати дитину?

person access_time13-05-2023, 23:27 visibility1 chat_bubble_outline0

Загартовування - це комплекс заходів, спрямованих на покращення пристосованості організму до холоду, спеки. Суть гартування в тому, що під впливом свіжого повітря, сонячних променів та води - організм пристосовується легко переносити зміни погоди, спеку і особливо холод. Тож,яким би не був прогноз погоди у Львові,загартована людина буде готова до будь-яких сюрпризів.Загартовані діти відрізняються квітучим виглядом і високим опором до захворювань. І навпаки, у незагартованих навіть незначне охолодження тіла (відкрита кватирка, прогулянки у негоду) часто викликає нежить, кашель, біль у горлі. 

Як це не парадоксально, але самий надійний шлях боротьби з простудними захворюваннями - загартовування холодом. Багато батьків, на жаль, міркують приблизно так: раз причиною простуди є холод - значить, потрібно тепліше одягатися. Це помилкове міркування. Тут доречно нагадати про те, як людина сама сприяє перетворенню холоду із союзника здоров'я в свого ворога. Ви, напевне, не раз помічали, що охолодження рук не веде ні до яких простудних захворювань. А ось охолодження ніг, холодний напій, морозиво викликає захворювання. У чому ж справа? А секрет простий - руки з дитячого віку звикають до будь-яких перепадів температури, а ноги завжди в теплі. 

 
Що потрібно для загартування дитини?

Що треба робити, щоб загартувати організм дитини? При організації та проведенні загартовування дітей дошкільного та шкільного віку особливо важливо викликати у них інтерес до процедур, бажання займатися ними, або малювати.

Ніякого примусу і тим більше насильства над дитиною! Краще, якщо загартовуватися буде вся родина: батьки, брати, сестри! 

Рекомендується починати з невеликих доз, поступово збільшувати їх. Нехтувати цим не можна, тому починати боротьбу за здоров'я відразу з обтирання снігом або купання в ополонці небезпечно, таке загартовування несе шкоду організму. Реакція організму на процедури в різних дітей неоднакова, сильніше реагують на них фізично слаборозвинені. 

 Скільки часу займає загартовування

Загартовування - тривалий процес, що вимагає індивідуального підходу при виборі процедур, емоційного стану дитини, поступовості, систематичності. Тривалі перерви ведуть до ослаблення і навіть до повної втрати набутих реакцій. Зазвичай уже через 2-3 тижнів після припинення процедур спостерігається зниження стійкості організму. 
Переконатися в правильності вибраної тактики дозволяють такі ознаки, як поліпшення самопочуття, міцний сон, хороший апетит, бадьорість, гарний настрій, зменшення простудних захворювань. Для орієнтування в підборі особистих методів і видів гартування, потрібно: 
З раннього віку увага батьків має бути спрямована не тільки на створення сприятливих гігієнічних умов, а й на систематичне і послідовне використання повітряних і водяних процедур. Під час проведення процедури потрібно стежити за реакцією дитини. При бадьорому, життєрадісному настрої дитини нервова система покращується. 
Загартовуючі процедури повинні стати невід'ємною частиною фізичного виховання дітей. Найчастіше їх проводять одночасно або в кінці занять фізичними вправами. Слід пам'ятати, що після перенесеного захворювання приступати до гартування відразу не можна, потрібно проконсультуватися з лікарем. 

З чого починати загартовування

У дошкільному та шкільному віці загартовування починають зі стоп, обличчя, рук. Поверхня стопи - це особлива зона організму, де зосереджено більшість шкірних рецепторів, які мають безпосередні зв'язки з усіма внутрішніми органами. Роздратування чутливих зон стопи посилює кровотік, теплообмін. До процедур, що гартують відносять обтирання, обливання стоп, ходіння по землі. 
Від загартовування окремих ділянок тіла поступово переходять до загального загартовування, обтирання тіла і обливання, починаючи з голови, водою кімнатної температури, а потім і більш холодною. Після процедур не загортати дитину, вона повинна бути одягнена по сезону. 
До гартуючих процедур відносяться прогулянки, сон на відкритому повітрі. Вже починаючи з 2-тижневого віку необхідно гуляти з дитиною на вулиці. Тривалість перших прогулянок не повинна перевищувати 15 - 20 хвилин, поступово вони подовжуються. 
Зазвичай немовлята на вулиці швидко засинають, і такий сон особливо міцний.

Місце для сну вибирається захищене від вітру, а під час дощу і снігу бажано знаходитися під дахом. Під час прогулянок дитина повинна бути одягнена по сезону. Важливо, щоб немовля не охолоджувалося і не перегрівалося. 


З 2-3- місячного віку можна починати вологі обтирання. М'ягку рукавицю або губку змочують в солоній воді (1 чайна ложка солі на склянку кип'яченої води з температурою 36-37 °С). Спочатку обтирають губкою і тут же витирають насухо руки дитини, потім післідовно ноги і груди, живіт і спину. Тривалість процедури 1-2 хв, після її закінчення малюка найкраще загорнути в простирадло і розтерти тіло до легкого почервоніння шкіри. Обтирання потрібно проводити і в літній, і в зимовий період. Найкраще робити це після нічного сну. Обтирання починайте теплою водою (35-36 °С). Кожного тижня температуру знижують на 1 °С. 


Для дітей дошкільного віку обтирання починають при температурі води 32-33 °С, поступово доводячи її до кімнатної. Якщо з якої-небудь причини ця процедура закалювання була перервана, відновлювати її слід при тій температурі води, яка була при останньому обтиранні. 
У літню пору дуже корисні і приємні для дитини обливання всього тіла теплою водою з подальшим ростиранням рушником. 
Не позбавляйте малюка задоволення потоптатися в тазу з водою протягом 2-3 хв, а після 2 років зробіть цю процедуру обовязковою. Перед сном проводять обливання стоп теплою водою, знижуючи температуру на 1 °С через кожні 2-3 дні.

 Для дошколяриків і школярів температура води може бути доведена до 15 °С. Лікарі відзначають, що діти, яким проводять обливання стоп на протязі усього року, рідше хворіють на простудні захворювання.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Свічки для торта та свічки цифри

personadmin access_time31-лип-2023

Свічки для торта - це чарівний і незамінний аксесуар для будь-якої святкової випічки. Вони додають

Спортивно-танцювальний колектив Lviv Angels

personadmin access_time23-чер-2023

Спортивно-танцювальний колектив Разом з клубом “Львівські янголи” продуктивно функціонує й

Коментарі (0)

Добавити коментар