Львів » Цікаво почитати » Причина зникнення апетиту у дитини
Причина зникнення апетиту у дитини

Причина зникнення апетиту у дитини

person access_time13-05-2023, 23:29 visibility0 chat_bubble_outline0

Зниження апетиту у дітей спричиняє батькам чимало прикрощів і турбот. Погіршення апетиту може виникнути внаслідок різноманітних причин, але досить часто в цьому винні самі батьки. Недотримання режиму харчування, прийом солодощів між основними годуваннями, дуже жваві і шумні ігри перед їжею - все це веде до зниження апетиту. 
Різні сильні переживання (засмучення, біль, образа,) все це позначається на нервовій системі дитини і на його апетиті. Під час їжі дитина повинна відчувати себе абсолютно спокійно, ніхто і ніщо не повинно дратувати або відволікати її. Потрібно постаратися, щоб дитина їла спокійно, зосереджено. 

Читайте також: Загартовування дітей

 Як правильно годувати маленьку дитину

Маленьку дитину, яка сама ще не вміє користуватися ложкою, слід годувати повільно, спокійно, чекати, поки вона прожує, проковтне їжу і, відкривши рот, потягнеться до ложки. Якщо дитині поспішно пхати ложку за ложкою в рот, то вона буде відвертатися, дратуватися, почне боятися ложки. 
Легкозбудливі діти відволікаються всім, що бачать навколо, за столом багато розмовляють, схоплюються і тікають, не закінчивши їди. Таким дітям треба створювати особливо спокійну обстановку, ні в якому разі не розважати і не заговорювати дитину під час їжі. Всі спроби розважити дитину під час їжі, розповідання казок, показ картинок, їжа перед телевізором призводять до того, що дитина, не набуває апетиту, звикає їсти, не помічаючи їжі. Але для гарного засвоєння їжі і перетравлення необхідно, щоб вигляд і запах страви викликали виділення травних соків. Не можна годувати дітей силоміць, це може викликати у них блювоту. У результаті, тільки від одного виду їжі у дитини можуть виникати блювотні руху. Дорослі повинні бути стримані під час годування. Не слід вдаватися до погроз та покарань або обіцяти дитині нагороду за з'їдене, тому що це шкідливо позначається на її характері. Вона починає користуватися таким ставленням батьків, щоб домогтися виконання своїх примх. 

 
Що збуджує апетит у дитини?

Збудженню апетиту у дитини сприяє самостійне користування ложкою, виделкою, участь у сервіровці столу. Якщо дитина їсть сам, краще відійти і здалеку спостерігати за нею. Не дозволяйте дітям розмазувати їжу по тарілці, водити руками по столу, грати ложкою, пробувати солодке, поки не з'їдено перше і друге. Якщо дитина тяжко їсть щільну їжу, потрібно полити її рідкої підливою або дати запити соком, киселем або просто теплою водою.

Погано їдять діти, які мало проводять часу на свіжому повітрі, недостатньо рухаються. Чітка втрата апетиту спостерігається в жарку погоду, що пов'язано зі зниженням секреції травних соків. 


Урізноманітнюйте їжу дитини

Важливо максимально урізноманітнити їжу дитини (що, однак, не відноситься до дітей до 1 року), намагатися яскраво і красиво оформити нову страву, сервірувати стіл перед кожним годуванням дитини. У більшості випадків виконання цих простих правил допоможе впоратися з поганим апетитом і додаткового лікування не потрібно. Як правило, до дев'яти-десяти років апетит відновлюється без спеціального лікування.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Свічки для торта та свічки цифри

personadmin access_time31-лип-2023

Свічки для торта - це чарівний і незамінний аксесуар для будь-якої святкової випічки. Вони додають

Спортивно-танцювальний колектив Lviv Angels

personadmin access_time23-чер-2023

Спортивно-танцювальний колектив Разом з клубом “Львівські янголи” продуктивно функціонує й

Коментарі (0)

Добавити коментар