Львів » Цікаво почитати » Варшавський Королівський Замок
Варшавський Королівський Замок

Варшавський Королівський Замок

person access_time5-05-2023, 21:48 visibility0 chat_bubble_outline0

Не тільки Львів може похизуватися архітектурою своїх будівель. Багато наших співвітчизників поїхавши в Польщу привозять чудові фото Варшавського королівського замку.

Історія Королівського Замку

Королівський Замок у Варшаві, давня королівська резиденція, також місцеперебування верховної влади держави - сейму а також багатьох коронних установ. Пам'ятник історії і польського мистецтва.Замок розміщений на лівому березі Вісли, на терені давнього княжого міста (XІІІ-XІV ст.).

У готичному ансамблі замку  найважливішими об'єктами були: Велика Вежа, так звана Міська (з 1. половин XІV ст.), Великий Дім і Малий Дім ( XV ст.) а також вежі брамні: Придворна і Журавель. У другій половині XVІ ст. зведенно так званий Новий Королівський Дім (Б.Г. Квадро).В 1598-1619 взялися за ґрунтовну перебудову Замку (Г.Тревано, М.Кастеллі), призначеного  Сигизмундом ІІІ Вазу на головну резиденцію кролівства.Тоді він і набув сьогочасну форму замкнутого п’ятикутника, з парадним фасадом  від заходу, увінчана Королівською Баштою.

Зі  сторони Вісли закладено сад (після 1625),внутрішнє оздоблення набуло багатий бароковий вигляд (1637-1642) - між іншим тодіж було збудовано Мармурову палату (Й.Б.Гіслені,П.Данкерс) і театральний зал (А.Лоцці, Д,Бользоні). Шведське нашестя(1655-1656 і 1704) призвело до розгрому і грабежу Замку. Відбудовано його за часів саксонськЇ династії  Веттинів. За панування Аугуста ІІІ було зведене східне крило (1737-1746, проект Г. Чіавері, ліпка Й.Й. Плерсч).Наступна перебудова мала місце при Станіславі Августі Поніатовскім. Нею керували Й.Фонтана а пізніше Д.Мерліні. Від тоді він набув славу як дуже надійний  замок.

Починаючи з 1771 р. піднімають Великий Апартаменти з Мармуровим Кабінетом(1771-1774)  а також зали: Бальну (1779-1783), Лицарську (1781-1786), Тронну З Конференційним Кабінетом (1783-1786, Мерліні, Й.Цх. Камсетзер). Повстав також жилий королівський (1774-1777) апартамент, охоплюючи зали: Міровскієй, Проспектова, Аудієнцію а також каплицю, спальню, кабінет і гардероб. Піднято Королівську Бібліотеку (1779-1784, Мерліні,Я.Ч.Камсетзер). Малярські декорації виконували: М. Батіареллі,Б.Беллотто якого називали Цаналетто,Й.Б.Плерсч,різьбярські роботи виконували А.ЛеБрун і Й.Моналді.Внутрішні роботи замку з станіславівських часів рахуються найдосконалішим прикладом класицизму в Польщі.В часи коли Польща підкорена Російською імперією,замок слугував для потреб російської адміністрації.В часи I світової війни був в розпорядженні німецького генерал-губернатора.В ті часи замок пережив значні руйнації а культурні збірки з нього,суттєвого розпорошення.


Від 1915, а головним чином після повернення Польщею незалежності,розпочато реставраційні роботи (К.СкуревіЧ,від 1928 А.Шишко-Богуч),також повернулася частина збірок з СРСР. З 1926 Замок був резиденцією президента. Під час ІІ світової війни королівський замок був повністю знищений. Відбудований з суспільних фондів: 1971-1974 сирий стан, в 1981 декорація і обладнання внутрішностей.

На сьогоднішній день в Королівському замку знаходиться музей з багатими збірками живопису,скульптурного мистецтва та різьбярства.Тут також відбуваються офіційні державні торжества.


У 1980 році у Парижі,Королівський замок у Варшаві разом із Старим містом був внесений  у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Свічки для торта та свічки цифри

personadmin access_time31-лип-2023

Свічки для торта - це чарівний і незамінний аксесуар для будь-якої святкової випічки. Вони додають

Спортивно-танцювальний колектив Lviv Angels

personadmin access_time23-чер-2023

Спортивно-танцювальний колектив Разом з клубом “Львівські янголи” продуктивно функціонує й

Коментарі (0)

Добавити коментар