Львів » Відпочинок / Туризм » Львів музеї і галереї » Музей народної архітектури та побуту у Львові
Музей народної архітектури та побуту у Львові

Музей народної архітектури та побуту у Львові

person access_time6-05-2023, 22:01 visibility7 chat_bubble_outline0

В північно-східній частині древнього Львова, недалеко від Княжої гори, у мальовничому парку, що зветься Шевченківський гай, знаходиться одна з найбільших перлин міста - Музей народної архітектури та побуту.

Музей був створений за етнографічним принципом, у 1971 році, з метою порятунку пам'яток дерев'яної архітектури, предметів побуту і зразків народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України, що сформувались наприкінці XIX - початку XX століття. Це Бойківщина, Лемківщина, Гуцульщина, Волинь, Поділля, Полісся, Буковина, Покуття, Закарпаття і Львівщина. Кожній з них присвячений окремий сектор мікросело, де поряд з житловими будівлями знайшли своє місце господарські, виробничі, сакральні. У об'єктах обладнанні відповідні інтер'єри, що дає відвідувачам повну картину життя, праці і відпочинку мешканців західноукраїнського села кінця XIX - початку XX століття.

Сьогодні львівський скансен є одним з найбільших музеїв під відкритим небом в Європі. На території, що становить 50 гектарів, відтворено 124 пам'ятки народної дерев'яної архітектури. Серед них хати, найстаріші з яких збудовані у 1749, 1792, 1812, 1846, 1860 роках, господарсько-виробничі споруди (водяний млин, вітряки, сукновальня, тартак, кузня, олійня).
Цікавими є будівлі та споруди, які характеризують карпатське полонинське господарство та лісозаготівельний промисел.
Всього, згідно Генерального плану, в Музеї народної архітектури та побуту у Львові буде відтворено понад 200 об'єктів.
Надзвичайно багатими є музейні фондосховища. В них зібрано майже 22 тис. експонатів. Це колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас, ікон, предметів церковної атрибутики, тощо. Унікальною є збірка рукописів і стародруків, яка нараховує понад 120 експонатів.

Музей є улюбленим місцем відпочинку львів'ян та гостей міста. Тут проводять фольклорні ярмарки, фестивалі народної музики, виступи народних колективів.

У виставкових залах Музею можна познайомитись з творами митців, фондовими виставками.

За більш як 40 років діяльності більше 3 млн. туристів з різних країн світу отримали незабутні враження від знайомства з Музеєм. Щороку його відвідує близько 300 тис. гостей.
Особливою окрасою і гордістю Музею є його храми. їх тут налічується шість, що є найбільшою у світі колекцією церков, зібрання в одному, окремо взятому скансені.
Найвидатнішою пам'яткою серед цих храмів є Миколаївська церква 1763 року з с.Кривки Турківського району Львівської області. До Львова вона була перевезена ще в 1930році стараннями відомого українського мистецтвознавця М.Драгана, професора І.Свєнціцького, митрополита А.Шептицького. У церкві постійно ведуть богослужіння монахи Свято іванівської Студитської Лаври.
Другою цінною пам'яткою бойківської школи є Михайлівська церква 1863р. з с.Тисовець Сколівського району Львівської області. До Львова була перевезена в 1971р.
До буковинського (хатнього) типу культових споруд належить Троїцька церква 1774року з Чернівців, до музею перевезена в 1967році.
В секторі «Поділля» експонується Миколаївська церква 1773року з с.Соколів Бучацького району Тернопільської області, яка за простотою форм і розмірами подібна до народного житла.
Із с.Стоянова Радехівського району Львівської області перевезено церкву св.Параскеви 1822року. У 1991році завершено відтворення церкви на території музею після майже 20-річного змагання громадськості за її «життя».
Прикрасою Львівського скансену стала Лемківська церква святих Володимира і Ольги, яка відтворена в 1992році у музеї з нового матеріалу. За зразок було взято типовий храм 1831 року, що в с.Котань (Кросненьське воєводство, Республіка Польща). У церкві Володимира і Ольги відбуваються богослужіння на лемківському діалекті.


Відвідувачі музею мимоволі приєднуються до літургій, які відбуваються в храмах музею, особливо це велично виглядає на великі свята: Різдво, Великдень, Зелені свята і інші.


Отож, усіх, хто мріє здійснити мандрівку в минуле, бажає відчути магічний подих історії, торкнутись скарбів української культури, запрошуємо на прогулянку мальовничими стежками Музею народної архітектури та побуту. 

---

НАША АДРЕСА
79014, м. Львів вул. Чернеча Гора, 1

 skansenlviv@gmail.com
 museumlviv@gmail.com
   +38 (068) 525 91 85
  +38 (032) 275 03 05

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Електрик в Кам'янці

personadmin access_time01-бер-2024

Пропоную послуги кваліфікованого електрика в місті Кам'янець-Подільський. Надаю повний спектр

Магазин Elf Bar + цигарки

personadmin access_time29-лют-2024

У нашому асортименті магазину кожен знайде великий вибір електронних сигарет, від початкових

Коментарі (0)

Добавити коментар