Львів » Цікаво почитати » ОРДЕН ТАМПЛІЄРІВ
ОРДЕН ТАМПЛІЄРІВ

ОРДЕН ТАМПЛІЄРІВ

person access_time5-05-2023, 21:37 visibility6 chat_bubble_outline0

Період виникнення, розвитку і падіння Ордену тамплієрів, напевно, являється одним із самих цікавих історичних відрізків часу. Скільки б не пройшло років, скільки б книг не було прочитано – все рівно, вчені, історики, мандрівники збирають рюкзаки і відправляються в похід за «золотом тамплієрів»…

Зародження та розквіт чернечого ордену

В 1118 році Гуго де Пейном, котрий приймав участь у Першому Хрестовому поході, був заснований Орден тамплієрів. Спочатку лицарів було всього дев’ятеро, але їх кількість швидко зростала завдяки підтримці церковних лідерів. Більше того, щедрий король Єрусалимський виділив їм в якості резиденції Храм Соломона.

Статут тамплієрів розробив Бернард Клервоський, а згодом його затвердив на Соборі Папа Римський. Необхідно відмітити, що статут був жорстким: лицарі навіки відрікалися від родичів, від мирського життя. Їхньою повсякденною їжею була вода та хліб, а м'ясо, молоко, овочі їм взагалі забороняли споживати.

Найважливішою місією Бідних Лицарів Христа була військова справа,xрестові походи,захист паломників, але не всі тамплієри ходили в походи. Багато хто з них займався розбудовою фінансової інфраструктури для підтримки воїнів. Наприклад, паломники, які прямували до Святої Землі, мали надавати пожертви. На протязі 12-13 століть Орден тамплієрів розквітнув, тому що активно будувалися церкви та замки , купувалися ферми, виноградники. Крім того, тамплієри займалися ремісництвом, мали власний флот, вели торгівельні операції, володіли землями у Франції, Іспанії, Шотландії.

Декілька слів потрібно сказати про те, що Папа Римський надавав лицарям багато привілеїв: звільнення від церковних податків, повна незалежність від місцевої влади. Орден тамплієрів вмішувався у справи інших держав, виступав в ролі суддів, допомагаючи вирішувати конфлікти між монархами.

Вплив Ордену тамплієрів на хід історії

Можна впевнено сказати, що лицарі вели активну діяльність. Вони давали позику під проценти королям, змінювали економіку, перерозподіляючи кошти. Орден тамплієрів – чітко організована фінансова інфраструктура, яка використовувала елементи сучасної банківської справи. Поступово тамплієри стали кредиторами Європи, адже в числі їхніх боржників були буквально всі, починаючи з простого люду і закінчуючи королями. Лицарі по праву вважалися хорошими фінансистами, оскільки вони знали основи бухгалтерського обліку, чекових розрахунків.

Орден вважав справою честі допомогу бідним людям. Наприклад, коли в Мостері під час голоду спекулянти ціну на пшеницю встановили занадто високу, тамплієри кожний день безкоштовно годували тисячі людей.

Приблизно за 200 років силами тамплієрів було зведено 80 соборів, 70 храмів, багато замків, а також були побудовані дороги. Що стосується військового питання, лицарі приймали участь в багатьох Хрестових походах. Вони ніколи не здавались і оборонялись до останнього.

Непомірні скарби тамплієрів викликали ворожбу і заздрість. Особливо це стосувалося французького короля Філіпа IV Красивого, який був боржником чернечого ордену. 13 жовтня 1307 року розпочалися арешти лицарів, катування, розграбування майна. В 1314 році трьох видатних лідерів спалили живцем, оскільки вони не визнали свою провину. А саме цікаве те, що Великий Магістр Жак де Моле перед смертю сказав, що Папа Римський і французький король невдовзі приєднаються до нього. Історія підтвердила,що пророцтво збулося. Після смерті монарха у Франції розпочалися чвари, потім держава стала учасницею Столітньої війни. Країна, яка погубила лицарів Храму, опинилася на межі зникнення. Деякі історики вважають, що тільки спалення на вогнищі Орлеанської діви врятувало Францію від неминучої загибелі.

Легенди та міфи про тамплієрів

З початку заснування Орден тамплієрів був оточений таємницями та містичними легендами. По причині довгострокового перебування лицарів на Храмовій горі з’явився міф, що члени чернечого ордену знайшли там Ковчег Заповіту, святий Грааль, а також частини хреста з Голгофи. Згідно з однією легендою, святий Грааль забрали в Шотландію на початку 14 століття і саме там він перебуває зараз.

Філіп Красивий, незважаючи на конфіскацію майна Ордену тамплієрів, не зміг знайти всі скарби. Йому дісталася лише незначна частина багатства. Існують письмові свідчення очевидців, що в ніч перед арештом з порту Ла-Рошель вийшло декілька кораблів, які зникли в невідомому напрямку. Також немає точних даних з приводу того, що сталося з тамплієрами, котрих не заарештували. Ходять чутки, що вони пережили переслідування, передавши традиції масонським ложам.Інші твердять,що масонство  веде початок від ордену тамплієрів.

Навколо Ордену тамплієрів назбиралося багато протилежних поглядів, тому в цій каруселі важко щось розібрати. Благородних лицарів називали героями, мучениками, зрадниками, вбивцями, чаклунами… Їх звинувачували в содомських гріхах, в поклонінні ідолам… Але не дивлячись на це, ми практично кожний день стикаємося з символікою тамплієрів,адже їхня емблема – червоний хрест на білому полі – знак міжнародного Червоного Хреста. 

Тамплієри сьогодні

Деякі сучані організації вважають себе наступниками тамплієрів, а інші намагаються воскресити дух лицарства. Наприклад, в США на протязі певного часу був на слуху Орден де Моле, названий в честь останнього Великого Магістра.

Нинішні тамплієри позиціонують себе в якості благодійних організацій. Вони допомагають біднякам, роздають інвалідні візки, вчать іноземних мов. Стати членом Ордену може мирянин чи духовна особа, але обов’язково людина не повинна належати ні до однієї політичної партії.

Декілька слів потрібно сказати про те, що в 21 столітті були зняті досить цікаві фільми про тамплієрів. Особливої уваги заслуговує кінострічка «Кров тамплієрів» яку з успіхом показували кінотеатри Львова .Її суть заключається в тому, що спадкоємець Великого Магістра не повинен дозволити силам Зла захопити чашу святого Граалю.

Легенди про лицарів Храму, про їхні скарби лягли в основу багатьох книг, фільмів, тому тамплієрів люди не забудуть ніколи.

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть і натисніть Ctrl+Enter

Схоже за змістом:

Сайт vsnews.in.ua

personadmin access_time22-бер-2024

Актуальні новини та цікаві статті з різних сфер життя

Електрик в Кам'янці

personadmin access_time01-бер-2024

Пропоную послуги кваліфікованого електрика в місті Кам'янець-Подільський. Надаю повний спектр

Коментарі (0)

Добавити коментар